Dizaynda, her türlü mutfak dekorasyonuna uyabilecek şekilde sade, teferruatsız ve işlevsel bir anlayışı ve zarif çizgileri benimseyen Gaggenau, ürünleriyle adeta bir hayat tarzı yaratıyor.
Avrupa’da sunulan ilk mutfak cihazlarının yaratıcısı Gaggenau 1681 yılında kuruldu. 1879 yılında ürettiği ilk gazlı ocaklarla mutfaklarda devrim yaratan Gaggenau, bugün tüm dünyada ankastre mutfak cihazları sektöründe öncü marka olarak biliniyor. Profesyonel mutfağı evlere taşıyan Gaggenau, 1995 yılından bu yana faaliyetlerini BSH bünyesinde gerçekleştiriyor. BSH grubunda özel bir marka olan Gaggenau, ankastre ocak, fırın, davlumbaz, buzdolabı ve bulaşık makineleri teknolojisi ile tasarımda üstad olarak kabul ediliyor. Gaggenau’nun özel uzmanlık alanı ise pişirme ve havalandırma cihazları. Gaggenau’nun geleneksel misyonu ve ünü, ürünlerinde teknoloji, işlevsellik ve dizaynın ideal bileşimini yansıtmasından kaynaklanıyor. Yaklaşık 150 yıldır, mutfak teknolojisinde birçok yeniliğe imza atarken, ayrıcalıklı tarzını her zaman koruyan Gaggenau, ürünlerini 5 kıtada 50 ülkede pazarlıyor.
Gaggenau ürünlerinin satıldığı Avrupa, Amerika, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Güney Afrika’da Gaggenau markası, günümüzün en iyi mutfak teknolojisiyle özdeşleştiriliyor. Gaggenau’nun ankastre mutfak cihazları denince, kullanımda kolaylık, pratiklik, malzemelerde üstün kalite akla geliyor. Dizaynda, her türlü mutfak dekorasyonuna uyabilecek şekilde sade, teferruatsız ve işlevsel bir anlayışı ve zarif çizgileri benimseyen Gaggenau, ürünleriyle adeta bir hayat tarzı yaratıyor.

Gaggenau felsefesi
Gaggenau, kendilerine ait yaşama alanı yaratmak ve kişiliklerini yaşamlarının her alanına yansıtmak isteyen kişilere hitap ediyor. Zevki, bir hayat tarzı oluşturarak yaşayabilmek olarak tanımlayanlar, stili anlamsız bir detay değil, bir yaşam biçimi olarak görebilenler, Gaggenau’yu tercih edenlerin başında yer alıyor. Gaggenau’nun sofistike ürünleri, estetik kaygıların yanısıra, mutfağında bir profesyonel ile çalışmak isteyen, pratik ama yenilikçi, ağız tadına önem veren, yiyeceklerini sağlıklı bir şekilde pişirmek isteyenler için üretiliyor ve geliştiriliyor. Gaggenau’nun Gourmatik soğutma sistemine sahip buzdolabı ve buzluk kombinasyonu ile mutfak birimleriyle bütünüyle içiçe girebilecek şekilde dizayn edilmiş buz makinesi (70 cm. genişliğinde iç hacme sahip Thermo) test derece göstergeli ankastre fırın, Gaggenau’yu dünya çapında bir firma haline getirdi. 1985 yılında ürün yelpazesi, ankastre mutfak ürünleri ve havalandırma cihazlarını da kapsayacak şekilde genişledi. 1995 yılında faaliyetlerini BSH bünyesinde yürütmeye başlayan Gaggenau, şirketin adını Gaggenau Hausgerate GmbH olarak değiştirdi.

1995 yılından bu yana BSH grubu bünyesinde faaliyet gösteren Gaggenau, 2000 yılı başından itibaren Türkiye’de ürünlerini BSH Ev Aletleri Tic. A.Ş. kanalıyla tüketici beğenisine sunuyor.
BSH 11 milyar DM yıllık cirosu, 33 bin çalışanı, 26.7’lik pazar payı ile ankastre ürünler alanında Avrupa’da lider durumda bulunuyor. Almanya ve Fransa’da üretilen Gaggenau ürünleri, 5 kıtada 50 ülkede pazarlanıyor. Gaggenau’nun merkezi Almanya’da toplam 550 kişi çalışıyor ve dünya çapında toplam 19 noktada showroomu bulunuyor.

Bütün bu özellikleriyle Gaggenau dizaynı, üstünlüğü kanıtlanmış bir teknolojiye yeni bir yüz geçirmenin çok ötesindedir. Özetle, biçim Gaggenau’da her zaman işlevselliği izler ve bu anlayışla Gaggenau, bir çok ürünüyle dizayn ödülüne layık görülmüştür. Her Gaggenau ürününün arkasında bir uzman bilgisi, becerisi ve yılların deneyimi yatar. Gaggenau teknolojisi kullanıcıya pratik faydalar sunacak şekilde geliştirilir. Dolayısıyla, Gaggenau’nun yenilikçi anlayışı, sadece ürünlerinin teknik özelliklerinde değil, işlevselliklerinde imza attığı buluşlarla da kendini gösterir. Bugün Gaggenau adı, mutfak teknolojisinde başka hiçbir markanın sahip olmadığı bir ilerleme misyonu ile özdeşleştiriliyor. Zira Gaggenau, mutfak teknolojisinde bir çok yeniliğin kaşifidir.

İşte birkaç örnek:
- Göz hizasında ilk ankastre fırın,
- Sıcak hava veren ilk ankastre fırınlardan biri,
- 90 cm. genişliğinde ev tipi paslanmaz çelikten fırın,
- Süper-ince ve çok sessiz mutfak aspiratörü,
- Buharı aşağıdan çeken gömme havalandırma,
- Otomatik olarak yükselen ve alçalan tenteli aspiratör,
- Almanya’daki ilk ankastre elektrikli barbekü,
- Biyolojik olarak etkili olan soğuk yağ bölümüne sahip ankastre elektrikli fritöz,
- Güçlü gazlı ocak,
- Sensörlü ve geniş pişirme alanına sahip cam seramikten elektrikli ocak.

Bulaşık Makineleri
Sevilerek yapılan her iş gibi, yemek hazırlamanın da sevimsiz yanları olabilir, birçokları için bu bulaşık yıkamaktır. Mutfak işinin bu kısmı, herhangi bir şekilde değil de mükemmel biçimde gerçekleştirildiği zaman ise, insan kendisini ne kadar rahatlamış hisseder. İddialı şefler, bütün mutfak cihazlarından bekledikleri performansı bulaşık makinelerinden de bekler. İstenen sonucu almanın en garantili yolu profesyonel bir cihaz kullanmaktan geçer. Gaggenau bulaşık makineleri yemeğin hazırlanması sırasında alınan zevkin yemekten sonra da bozulmadan devam etmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Gaggenau bulaşık makinelerinizden sürekli ilk günkü performansı alabilmeniz için servis ve bakım ihtiyaçlarınızı sadece yetki belgeli yetkili servislerden sağlamalısınız. Gaggenau İstanbul Merkez Servisi. olarak hizmetinizdeyiz... Gaggenau İstanbul Merkez Servisi .
Gaggenau Merkez Servisi 444 93 71
Gaggenau Servis